Van Vlag
naar verhaal
Wat doe je met stapels oude vlaggen, banners en drukwerk na een rebranding of campagne? Weggooien is zonde, vonden zowel Auris als Hogeschool Leiden.
Samen met Quantes kozen ze voor een duurzame én creatieve oplossing: een circulair project waarin oude promotiematerialen een tweede leven kregen als unieke etuis, shoppers en notitieboekjes. Elk item vertelt het verhaal van het merk en van bewuste keuzes.
Het resultaat?
- Hergebruik van promotiemateriaal → Oude vlaggen, banners en papier kregen een nieuw leven
- Unieke etuis, tasjes en notitieboekjes → Functioneel, stijlvol en volledig circulair
- Sterke merkuitstraling → Duurzaamheid zichtbaar en tastbaar in elk item
- Sociale impact → Productie in samenwerking met Stichting Stunt
- Breed inzetbaar → Enthousiast ontvangen door scholieren, studenten, collega’s en bezoekers
Hoe geef je restmateriaal waarde?
Zowel Auris als Hogeschool Leiden stonden voor dezelfde uitdaging: hoe ga je op een duurzame manier om met overgebleven promotiemateriaal? Auris wilde oude materialen niet verloren laten gaan, en Hogeschool Leiden zat na hun rebranding met banners, vlaggen en drukwerk die niet meer gebruikt konden worden.
De vraag: hoe kun je deze materialen inzetten op een manier die het merk versterkt én circulaire impact maakt?
Creatief, Circulair
En sociaal
Bij Quantes denken we verder dan recyclen. Samen met Stichting Stunt – een sociale organisatie die mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt begeleidt – ontwikkelden we een circulair proces. Oude materialen werden opgehaald, gesorteerd en zorgvuldig omgevormd tot nieuwe producten:
- Banners en vlaggen werden stijlvolle shoppers en etuis
- Oud papier kreeg een tweede leven als notitieboekjes
- Elk item werd met de hand afgewerkt, uniek qua kleur, vorm en verhaal
Door de slimme samenwerking werd duurzaamheid gekoppeld aan sociale impact. En omdat we het ontwerp zorgvuldig afstemden op de stijl en identiteit van de opdrachtgevers, zijn de producten inmiddels geliefd bij studenten, scholieren en medewerkers.
Auris is dé expert op het gebied van gehoor, spraak en taal. Ze bieden diagnostiek, behandeling, begeleiding en onderwijs aan, afgestemd op de specifieke behoeften van elke cliënt. Hun inzet voor duurzaamheid sluit naadloos aan bij hun missie om toekomstgericht te werken en hun impact te vergroten.
Hogeschool Leiden is een kennisinstelling waar duurzaamheid en innovatie hoog op de agenda staan. Dit project paste dan ook perfect binnen hun visie om verspilling tegen te gaan en circulaire initiatieven te stimuleren.
Bekijk hier het inspirerende filmpje dat
Hogeschool Leiden over het project maakte
Trots op een
circulair succes
Deze cases laten zien wat er mogelijk is als duurzaamheid, creativiteit en samenwerking samenkomen.
Door materialen een nieuw leven te geven, creëerden we niet alleen praktische producten, maar ook iets blijvends: een merkverhaal dat mensen raakt én inspireert.
